Uçak ve Yedek Parça Lojistiği

Anasayfa Lojistik Sektörel Uçak ve Yedek Parça Lojistiği

Uçak ve yedek parça lojistiği alanında tedarik edilen gerekli materyallerin en hızlı ve güvenli şekillerde depolanmasını ve taşınmasını sağlıyoruz.

Uçak ve Yedek Parça Lojistiği Nedir?

Tıpkı sektördeki diğer lojistik alanları gibi, Uçak ve Yedek Parça Lojistiği de hem ülkeler hem de tüketiciler için önemli bir konumdadır. Kimse ertelenen bir uçuşun daha fazla uzamasını veya daha da kötüsü uçuş esnasında bir arıza yaşanmasını istemez. Tam da bu noktada, yolcular her ne kadar kaptan pilotun güvencesi altında uçuyor olsalar da, uçakta bulunan herkes lojistik imkanların elverdiği ölçüde orada bulunabilmektedir. Uçağın içindeki her bir canlı, lojistik güvencesi altında uçmaktadır ve bu çok büyük bir sorumluluktur.

Uçak ve yedek parça lojistiği, isminden de anlaşılabileceği üzere, en büyük boyutlardaki uçak parçalarından en hassas ve ufak bileşenlere kadar, uçakların bütününe ait her türlü malzemenin ve parçanın tedarik sürecinden sorumludur.

Havaalanında yaşanabilecek olası bir aksaklık anında bu parçaların olabildiğince hızlı tedarik edilebilmesi herkes için büyük önem taşır. Güvenli ve zamanında gerçekleşen bir uçuş için, bu parça ve bileşenlerin her birinin çok iyi muhafaza edilmiş olması gerekmektedir.

Ulusal Lojistik & Antrepo Farkıyla Uçak ve Yedek Parça Lojistiği

Ulusal Lojistik & Antrepo, özel havacılık sevkiyatı alanında çok kapsamlı bir hizmet sağlamaktadır. Uçak gövdesine ait parçalar, montaj parçaları, motorlar, helikopterler ve helikopter parçaları, frenler, iniş frenleri ve kaportalar gibi yoğun önem taşıyan parça ve bileşenler en yüksek güvenlik önemleriyle taşınır. Müşteriler tarafından dolaşıma sokulan parçalar ulaşması gereken yere zamanında ulaştırılır. Sürecin yönetimi boyunca paketleme, sevkiyat ve depolama koşulları eksiksiz bir biçimde, müşteri talepleri doğrultusunda karşılanır.

Uçak lojistiği, yapısı nedeniyle esnek, güvenli, sürdürülebilir ve bir o kadar da hızlı işleyen bir tedarik ağı gerektirir. Ulusal Lojistik & Antrepo, kendi içinde sağladığı kalıcı ve global çözümlerle uçak ve yedek parça lojistiği uygulamalarında en yüksek kolaylığı sağlamaktadır. Sorunları olabilecek en hızlı ve sağlam şekilde çözme garantisi veren Ulusal Lojistik & Antrepo, şirket içindeki operasyonel hedeflere daha kısa sürede erişilmesini sağlar.

Ulusal Lojistik & Antrepo, profesyonel kadrosu sayesinde süreç planlamasını mükemmel bir şekilde gerçekleştirir; tedarik zincirinin tamamı Ulusal Lojistik çatısı altında toplanır. Mutlak müşteri memnuniyeti ilkesini benimseyen Ulusal Lojistik & Antrepo, üreticilere özel alternatif çözümler geliştirir ve bunları kusursuz biçimde hayata geçirir.

Uçak ve Yedek Parça Lojistiği Yönetimi Hizmetleri

 • İzleme ve Yönetme.
 • Stratejik olarak planlanmış, özelleştirilmiş çözümler.
 • Tedarik zincirinin işlevsel tutulması.
 • Sipariş yönetiminin sağlanması.
 • Optimizasyon uygulamaları.
 • Talep yönetimi.
 • Stok takibi ve güvenli depolama.
 • Raporlama ve analiz hizmetleri.

Entegre Tedarik Zinciri Faaliyetleri

 • Tedarik zincirinin yönetilmesi ve işlevselliğinin korunması.
 • Gümrük işlemlerinin gerçekleştirilmesi.
 • Mal kabulü.
 • Depolarda stok yönetiminin etkili şekilde sağlanması.
 • Üretim tesislerinin beslenmesi.

Global Sahada Ulusal Lojistik & Antrepo

Ulusal Lojistik & Antrepo, lojistik sektöründeki kapsamlı tecrübeleri  ve deneyimi sayesinde hem ulusal hem de global alanlarda büyük başarılara imza atmıştır.  Bilgi ve deneyim birikimin vermiş olduğu özgüvenle, iletişim becerilerini ön plana çıkarmakta ve lojistik süreçleri yönettiği gibi müşterilerle olan iletişim süreçlerini de başarıyla yönetmektedir. Ulusal Lojistik & Antrepo, global düzeyde düşünmeyi ve global düzeyde çözümler geliştirmeyi kendine ilke edinmiş bir firma olarak, konu yerel çözümler üretmek olduğunda kolaylıkla bu hizmeti sağlayabilmektedir. Hızlı fakat bir o kadar da düşük maliyetli çözümler, Ulusal Lojistik & Antrepo için bir görev haline gelmiştir.

Lojistik sektörleri değişkenlik gösterse de, Ulusal Lojistik & Antrepo için değişkenlik gösteremeyecek tek şey %100 kaliteli hizmet vermeye ve mutlak müşteri memnuniyetine olan sıkı bağlılığı ve etik prensipleridir.