Tekstil Lojistiği

Anasayfa Lojistik Sektörel Tekstil Lojistiği

Tekstil lojistiği, ürün depolama ve dağıtımı, etiketleme ve paketleme, Hazır Giyim Lojistiği süreçleri hakkında hızlı çözüm önerileri için bize ulaşın.

Tekstil Lojistiği Nedir?

Tekstil lojistiği, hazır giyim lojistiği ile iç içe yürütülen, Türkiye’de yürütülen en yoğun lojistik alanlardan biridir. Tekstil lojistiği, tekstil  endüstrisinde kullanılan hammadde ya da kullanılan diğer yardımcı maddelerin taşımacılığını içerir. Hazır giyim lojistiği ise seri üretimden geçerek satışa hazır olan giyim ürünlerinin ve aksesuarların depolanmasını ve paketlenmesini içermektedir.

Ülkemizde zaman geçtikçe artan hazır giyim talebi, tekstil endüstrisindeki üretimi de oldukça tetiklemiştir. Geçmiş yıllarda mevsimsel olarak artan tekstil ve hazır giyim ürünleri artık her ay hatta her hafta çıkan yeni koleksiyonlar ya da moda akımları ile hızlı tüketilen bir sektöre dönüşmüştür. Farklı tüketici profillerine hitap etmek amacıyla ürün ve hammadde çeşitliliğindeki artış bu ürünlerin ayrıştırılmasını ve paketlenmesini üreticiler ya da alıcılar için zorlaştırdığından, tekstil ürünleri ve hazır giyim lojistiği tüketici ve üreticilerin talebini karşılamak için büyük bir önem taşımaktadır.

Tekstil Ürünleri ve Hazır Giyim Lojistiğinin Önemi

Zamana karşı yarışılan tekstil ve hazır giyim sektöründe üreticilerin ve mağazaların iş yükünü en aza indiren kolay ve hızlı tek çözüm tecrübeli bir lojistik şirketinden tekstil ürünleri ve hazır giyim lojistiği yardımı almaktır. Üretici firmalar Ulusal Lojistik & Antrepo sayesinde  ayrıştırma, paketleme ve depolama gibi görev tanımlarındaki eleman gücünü ve maddi giderleri en aza indirme şansı bulacaklar.

Tekstil Ürünleri ve Hazır Giyim Lojistiğinde Ulusal Lojistik & Antrepo Avantajları

Ulusal Lojistik & Antrepo yıllardır yürütmekte olduğu tekstil ürünleri ve hazır giyim lojistiğinde kazanmış olduğu tecrübe ile üreticilere kusursuz bir hizmet garantilemektedir. Hazır giyim ve tekstil sektörlerindeki hızla değişen moda ve taleplere en hızlı ve etkili çözümleri üreterek üretici ve mağazaların iş yoğunluğunu azaltmaktadır. Bununla birlikte talepler doğrultusunda aktif olarak alternatif satış kanalları ve e-ticaret hizmetleri sunmaktadır.

Ulusal Lojistik & Antrepo sahip olduğu uzman kadrosu ve global alandaki başarısı sayesinde geniş pazar hakimiyeti kurmuştur. Bunun üreticiler ve mağazalar için en büyük avantajı düşük maliyet ile yüksek kalitedeki hızlı çözümlere ulaşmaktır. Ulusal Lojistik & Antrepo ile üretici üretime yoğunlaşır ve dağıtımı Ulusal Lojistik & Antrepo’nun tecrübesine bırakır. Aynı zamanda ithalat ve ihracat işlemleri kusursuz bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Gerekli evrakların ve gümrük hizmetlerinin tamamlanması konusunda da firmalara destek olunmaktadır.

Tekstil Ürünleri ve Hazır Giyim Lojistiğinde Dağıtım ve Depolama Süreci

Tekstil Ürünleri ve Hazır Giyim Lojistiğinin temeli olan Tedarik Zinciri (Aktarma – Depolama -Taşıma) sürecini Ulusal Lojistik & Antrepo olarak üst düzey teknoloji ile profesyonel bir şekilde gerçekleştirmekteyiz. Kullandığımız RFID sistemleri ile sevkiyat ve depolama esnasında gerçekleşecek olan kusurları en aza indirerek müşterilerimize planlı ve hızlı bir taşımacılık hizmeti sunmaktayız. Katma Değer Hizmetler sayesinde etiketleme, ayrıştırma ve paketleme gibi üreticinin iş tanımını yoğunlaştıran aşamaları üstlenerek üretime yoğunlaşmalarını sağlamaktayız.

Ulusal Lojistik & Antrepo tarafından sağlanan dağıtım ve depolama aşamaları;

 • Mal kabul.
 • Aktarma.
 • Doğru koşullarda, uygun ısı ve güneş ışığı almayan ortamlarda depolama.
 • Ütüleme ve yönetmeliklere uygun ambalajlar ile paketleme.
 • Gelişmiş teknolojik yöntemler ile etiketleme, alarmlama ve otomasyon.
 • Ürünlerin ayrıştırması ve kalite kontrolü.
 • Özel koleksiyon yönetimi.
 • Askıda ya da raflı depolama seçenekleri.
 • Maksimum kapasitede araç doluluğu sağlama.
 • Raporlama.
 • Tersine lojistik.