Perakende (FMCG) Lojistiği Yönetimi

Anasayfa Lojistik Sektörel Perakende (FMCG) Lojistiği Yönetimi

Perakende lojistiği ve bu alanın bir parçası olan hızlı tüketim malları ve tüketici lojistiği konusunda, müşterilerimize en güvenli çözümleri sunuyoruz.

Perakende (FMCG) Lojistiği Nedir?

Perakende sektörü, ekonomimizin dayandığı en önemli alanlardan biridir. Ülke refahı ve vatandaşların alım gücü açısından son derece yüksek bir stratejik öneme sahip olan perakende sektörü ve perakendecilik, lokantalardan marketlere kadar çok geniş bir alanı kapsar. Dağıtım sürecinin en son aşaması olarak kabul edilen, yani ürünlerin nihai tüketicilere ulaşımını sağlayan perakendecilik, genellikle mağazalar, çeşitli marketler ve bakkallar aracılığıyla tüketiciyle buluşmaktadır.

Marketlerde veya herhangi bir mağazada, talep edilen ürünlerin müşterilere zamanında, eksiksiz ve güvenli bir biçimde sunulabilmesi için sadece perakendecilik ve onu gerektirdiği planlamalardan fazlası gerekir. İşte tam bu noktada, perakende lojistiği devreye girmekte ve gereken aşamaların tamamlanmasını sağlamaktadır.

Perakende lojistiği yönetimi, talep edilen ve tüketilen envai çeşit ürünün ve hizmetin üretim aşamasından en son aşama olan tüketim fazına kadar en verimli şekilde taşınmasını, depolanmasını, denetlenmesini ve planlanmasını ele alır.

Bu nedenden dolayı, perakendecilik sektörü ve perakende lojistiği ayrı ayrı düşünülemez bir yapıya kavuşmuştur.

Perakende sektörünün ve perakende lojistiğinin vazgeçilmezlerinden olan FMCG, yani hızlı tüketim malları, genellikle gıda, tütün, kağıt, reçetesiz eczane ilaçları veya kişisel bakım ürünlerini sınıflandırmak için kullanılır. Bu ürünler tüm dünyada herkes tarafından tüketilen ve talebin daima çok hızlı oluştuğu ürünlerdir.

Ulusal Lojistik & Antrepo Farkı ile Perakende Lojistiği

Ulusal Lojistik & Antrepo olarak, gerek üreticilerle gerek perakendecilerle kurduğumuz bağlar sayesinde sıkı bir iş birliği yürütmekteyiz. Uzman kadromuz ve alanımızdaki engin deneyimlerimiz, bu sektöre yönelik projelerdeki başarılarımızı her daim en yüksek düzeye taşımakta ve tedarik zinciri boyunca her aşamaya hakim olup, denetlememizi sağlamaktadır. Tüm bu bilgi ve deneyim birikimini, olası sorunları daha ortaya çıkmadan yolunuzdan kaldırmak ve pazardaki hakimiyetinizi daha da arttırmak için kullanmaktayız.

Paketlenmiş gıda ve içeceklerin market raflarında tüketiciyle buluşmaya hazır hale gelmesi ve en önemlisi de ürünlerin raflara ulaşmadan önce geçtikleri tedarik, sevkiyat ve sunum aşamalarının en iyi ve güvenli şekilde yönetilmesi, Ulusal Lojistik & Antrepo’nun sunduğu alternatif çözümlerle mümkün hale gelmektedir.

Ulusal Lojistik & Antrepo olarak, hem ulusal hem de yerel sahadaki başarımızı iletişim becerilerimize ve üstün süreç yönetimimize borçluyuz. Çalışmalarımız boyunca, proje geliştirme ve yönetim analizi işlemlerimizi uygulamalarla kontrol ediyoruz. Daima global bazda düşünme vizyonumuzla, yerel çözümleri çok hızlı bir şekilde sağlayabilmekteyiz.

Perakende Lojistiğinde Sipariş Yönetimi ve Depolama

Ulusal Lojistik & Antrepo’nun öncelik verdiği en mühim amaç, tedarik zinciri ve depolama süreçleri boyunca en güvenilir, kişiselleştirilmiş ve hızlı çözümleri sunarak müşterilerine benzersiz bir deneyim ve kolaylık yaşatmaktır.

Ulusal Lojistik & Antrepo, teslimat şartnamelerinize uygun hizmetler geliştirir ve perakendeci ihtiyaçlarının karşılanmasını sorunsuz hale getirir. Hareket halinde olan tüm ürünlerinizi denetler, tarafınıza bu ürünlerle ilgili bilgilendirmeler sağlar ve bu esnada sürecin eksik ya da zayıf taraflarını belirleyerek bir risk analizi yapar. Bu analizler neticesinde atacağı sonraki adımları revizeler aracılığıyla düzenler; maliyetin minimum düzeyde tutulmasını sağlar.

Depolama ve Sipariş Tedarik Hizmetleri

 • Kullanıcıya özel veya kullanıcı paylaşımlı tesisler.
 • Ulusal ve bölgesel alanda faaliyet gösteren dağıtım merkezleri.
 • İş gücünün yönetilmesine yönelik sistemler ve süreçler.
 • Ortam ve ısı kontrolü.
 • Tehlikeli maddelerin güvenli şekilde depolanması.
 • Depo yönetim sistemlerinin entegrasyonu.
 • İkinci paketleme (Yardımcı Paketleme).

Perakende Lojistiğinde Sevkiyat Yönetimi

Ulusal Lojistik & Antrepo, bünyesinde bulunan uzman kadrosu sayesinde ürünlerinizin sorunsuz taşınmasını sağlamaktadır. Bunun için gereken tüm aşamaları gerek yerel gerek global düzeyde en etkin şekilde yönetmektedir. Ürünlerin vaktinde ve hasarsız olarak gereken yere ulaşması; ulaşım süresince maliyetin olabildiğince azaltılması; taşınan ürünlerin depolanma süreçlerinin özel tahsis edilen yahut çok kullanıcılı filolarla  karşılanması hedeflenmektedir.

Ulusal Lojistik & Antrepo, perakende lojistiği için gereken tüm süreçleri kusursuz şekilde planlayarak vakitten tasarruf etmenizi ve bu sayede pazarlama planlamalarınızı daha detaylı oluşturabilmenizi sağlar.

Ürün Lansmanları

Ulusal Lojistik & Antrepo, sunduğu son kalite paketleme hizmetleriyle ve size özel üretilen çözümlerle hedeflerinize ulaşmayı kolaylaştırır. Bütün süreçleriniz, Ulusal Lojistik & Antrepo’nun uzman kadro ve geniş bilgi birikimi güvencesi altındadır.

Ürün Paketleme Hizmetleri:

 • Ana ürün dolumu.
 • Ürün tasarımı ve gerekli materyallerin tedarik edilmesi.
 • Sunuma hazır promosyon materyalleri.
 • Modül hazırama.
 • Şilink paketleme.
 • Yapışkanlı etiket ve etiket uygulamaları.
 • Ürün sınıflandırması.
 • Yemek takımlarının paketlenmesi.

Ulusal Lojistik & Antrepo, perakende ve tedarik lojistiği hizmetleri süresince, iş ortaklarını %100 kaliteyle buluşturmayı hedeflemekte ve daima mutlak müşteri memnuniyetini gözeterek çalışmaktadır. Mutlak müşteri memnuniyeti, olmazsa olmaz bir ilke haline gelmiştir.