Otomotiv Lojistiği

Anasayfa Lojistik Sektörel Otomotiv Lojistiği

Otomotiv Lojistiği, ürün depolama ve dağıtımı, kişiselleştirilebilir otomotiv taşımacılığı süreçleri ile verimli çözüm önerileri için bize ulaşın.

Otomotiv Lojistiği Nedir?

Otomotiv taşımacılığı ithal araçların ya da otomotiv yedek parçalarının elleçlenmesi ile başlayan ve bu ürünlerin antrepo alanlarına sevk edilmesini, gümrükleme işlemlerini, sevk öncesi yapılan çeşitli işlemleri, ürünlerin satıcı firmalara sevkini içerir. Aynı zamanda otomotiv lojistiği, ihraç edilecek araçların ya da yedek parçaların taşınmasını, araçlara yüklenmesini de kapsar.

Otomotiv lojistiği uzun ve zorlu bir süreçtir. Bu nedenle lojistik firmasının başarısı önem taşımaktadır. Ulusal Lojistik & Antrepo, dinamik ekibi ile hızlı, çözüm odaklı ve güvenilir aksiyon alarak sorunsuz bir deneyimi garanti etmektedir. Otomotiv lojistiğinin sadece sevkiyat ve depolamadan ibaret olmadığının farkında olan Ulusal Lojistik & Antrepo taşımacılığı gerçekleştirilen tüm ürünlerin firmaya özel olarak firma yükünü azaltarak tüm süreçte aktif olarak çalışmaya devam etmektedir.

Ulusal Lojistik & Antrepo Farkı ile Otomotiv Lojistiği

Gelişmiş ve değişen dünya ve sektörler ile hala gelişmekte olan şirketimiz Ulusal Lojistik & Antrepo bizi tercih eden firmalara lojistik sektöründeki en iyi deneyimi yaşatmayı amaç olarak benimsemiştir. Otomotiv lojistiği gibi her geçen gün gelişmekte olan bu sektörde firma ve ürün çeşitliliğini beraberinde belirli zorluklar getirmektedir. Bu zorluklara ve değişen taleplere son derece hızlı ve kusursuz çözümleri ile Ulusal Lojistik & Antrepo, firmaların Otomotiv taşımacılığı sektöründe de özel talepleri doğrultusunda tüm süreci yönetmektedir.

Ulusal Lojistik & Antrepo, Bitmiş Araç Lojistiği alanında çalıştığı firmalara her anlamda kolaylık sağlar. PDI (Pre-delivery Inspection) yani Sevkiyat Öncesi Son Kontrol otomotiv lojistiğinde verilen en önemli hizmetlerden biridir. Aracın başlıca bakımı ve sevkiyata hazırlanması sürecidir. Sevkiyat Öncesi Son Kontrol aşamasında gerçekleştirilen başlıca hizmetler:

 • Türkçe kullanım kılavuzu oluşturulması.
 • Gelen araçların üzerindeki kağıt mum kaplamasını arındırma.
 • Aracın uyku modundan normal moda alınması.
 • Araç müzik sisteminin kodunun girilmesi.
 • Sileceklerin kontrol edilmesi.
 • Kapı ayarlarının kontrolü.
 • Paspas gibi aksesuarların yerleştirilmesi.
 • Yol yardım etiketinin ve ithalatçıya ait yapıştırmaların yapıştırılması.

Otomotiv Lojistiğinde Mal Kabul Süreci

Ulusal Lojistik&Antrepo, firmaların isteklerini ön planda tutarak yasal sorumluluklar dahilinde titiz, hızlı ve etkili bir şekilde  mal kabul sürecini yönetmektedir. Bu sürecin kapsadığı adımlar:

 • Mal toplama sürecinin planının oluşturulması,
 • Bu süreçteki işlemlerin birleştirilmesi,
 • Envanter ve satıcı yönetiminin sağlanması,
 • Talep planlaması ve tahminlerinin yapılması,
 • Siparişlerin ikmali,
 • Aşırı stok yönetimi,

Merkezi envanter ve outlet envanter yönetimidir.

Otomotiv Lojistiğinde Depolama ve Dağıtım Süreci

Ulusal Lojistik mal kabul ve sevkiyat dışında depolama sürecini de verimli hale getirmeyi ve müşterilerine özel hızlı ve etkili çözümler üretmeyi hedef edinmiştir. Firmaların elleçleme yükünü en aza indirmek için de çeşitli hizmetler vermektedir. Bu hizmetler Otomotiv Lojistiğine uygun şekilde firmaların talepleri doğrultusunda uygulanmaktadır. Ulusal Lojistik kullanmakta olduğu Atlı Karınca Sistemi ile depolama sürecini klasik Otomotiv depolama süreçlerinden ayırarak aktif ilerleyen bir sürece dönüştürmüştür. Depolama sürecinde  anlık stok takibi, stok analizi, sipariş ve sevkiyat yönetimi dışında ayrıştırma, paketleme ve farklı etiket ya da barkod uygulamaları ile Otomotiv Lojistiğinde üstün kalitesi ve hızı ile fark yaratmaktadır.

Otomotiv lojistiğinde dağıtım aşamasının ne kadar önemli olduğu tartışılmazdır. Ulusal  Lojistik & Antrepo depo yönetimi sürecinde verdiği Paket Mühendisliği tasarımı desteği, paketleme ve gruplama işlemleri ile ürünleri kusursuz olarak dağıtıma hazırlamaktadır.

Mal Tesliminde Hızlı Çözümler

Otomotiv sektöründe ürün ve firma çeşitliliğinin fazlalığının vermiş olduğu yoğunluk teslim sürecini etkilemektedir. Ulusal Lojistik & Antrepo, otomotiv lojistiğinde de diğer alanlardaki hassaslığı ile çalışmakta, karşılaşılan sorunlara hızlı çözüm ve alternatifler üretebilmektedir. Mal tesliminde rota optimizasyonu ve iade edilen malların yönetimini en etkili şekilde gerçekleştirmektedir.

Global Alanda Ulusal Lojistik & Antrepo

Uzun yıllardır yer almış olduğumuz lojistik ve antrepo sektörlerinde kazandığımız uluslararası deneyim otomotiv lojistiğinde Ulusal Lojistik & Antrepo farkını öne çıkarmaktadır. Ulusal deneyimin beraberinde yerel bakış açısı ve çözüm üretme becerileri sayesinde otomotiv taşımacılığındaki tüm süreçteki dengeyi en iyi şekilde sağlamaktadır.