E-ticaret Lojistiği

Anasayfa Lojistik Sektörel E-ticaret Lojistiği

Entegre e-ticaret lojistiği sahasında, operasyon ağınızı geliştirmenizi sağlayan katma değerli e-ticaret lojistiğine yönelik hizmetler sunuyoruz.

E-ticaret Lojistiği Nedir?

E-ticaret sektörü, geçtiğimiz yıllarda müthiş bir hızla ivme kazanmış ve günümüzün vazgeçilemez hizmetlerinden biri haline gelmiştir. Özellikle Covid-19 salgınının yarattığı belirsizlik ve kaos nedeniyle, e-ticaret tüm dünyada tercih edilir hale gelmiş ve taleplerde büyük bir patlama yaşanmıştır. Market alışverişinden giyime, giyimden ev eşyalarına, eğitim malzemelerine ve her türlü elektronik cihaza kadar geniş bir yelpazede müşterilere hizmet sağlayan e-ticaret sektörü için lojistik planlamalar ve önlemler hayati önem taşır.

E-ticaret lojistiği, e-ticaret alanının kapsamlı yapısı gereği çok geniş alanları kapsayabilir. Hangi alanda e-ticaret yapılıyor olunursa olsun, müşterilerin online olarak sipariş ettiği materyallerin güvenli şekilde depolanması, hızlı bir şekilde taşınması ve talepleri karşılamak adına zamanında temin edilebilmesi, e-ticaret lojistiğinin bel kemiğini oluşturur.

Ulusal Lojistik & Antrepo Farkıyla E-Ticaret Lojistiği ve Entegre Yönetimi

Günümüzde, özellikle de online kültürün gelişmesiyle, dünyadaki her şeyin hızlandığını ve en hızlı olanın en çok tercih edilen haline geldiğini görmekteyiz. Müşterilerine e-ticaret yoluyla ulaşan ve hizmetlerini sanal tedarik kanallarından sunan firmalar için, dünyanın gitgide hızlanan lojistik temposuna uyum sağlayabilecek süreç planlamaları gerekmektedir. Ulusal Lojistik & Antrepo, hızlı ve kalıcı çözümler üreten uzman kadrosu ve kusursuz teknik altyapısıyla, online mecralarda talep oluşturan müşterilerinize sunduğunuz hizmetin en iyi şekilde yönetilmesini sağlar.

Sanal mağazalara özel olarak geliştirilen çözümler, sürecin başlangıcından müşterilere uzanan bitiş noktasına kadar Türkiye’nin en büyük perakendecileriyle iş birliği içinde kalarak sağlanır. Hızın çok önemli olduğu ve kalitenin daima muhafaza edilmesi gerektiği bu sistem dahilinde, Ulusal Lojistik & Antrepo tüm tedarik ve dağıtım işlemlerini, sevkiyat takiplerini ve durum analizlerini web tabanlı IT sistemleriyle kontrol etmektedir.

Ulusal Lojistik & Antrepo’nun sunduğu üst düzey hizmetler sayesinde e-ticaret operasyonlarınız mutlak müşteri memnuniyeti ilkesine sıkı sıkıya bağlı kalarak yürütülür ve bunun neticesinde müşteri portföyünüzü genişletmenin önündeki lojistik engellerin kaldırılması amaçlanır.

Ulusal Lojistik & Antrepo, tedarik lojistiğine dair sunduğu hizmetlerin her aşamasında müşterilerine %100 kalite garantisi vermektedir. Ulusal Lojistik & Antrepo’nun bu prensibe olan sadakatinden ötürü, mutlak müşteri memnuniyeti  vazgeçilemez bir ilke haline gelmiştir.

Kusursuz çalışma etiği ve süreç yönetimimizden dolayı, lojistik süreçlere verdiğimiz önemin aynısını iş ortaklarımızla kurduğumuz iletişime de yansıtmaktayız. Ayakları yere basan vizyonumuz sayesinde, yalnızca yerel ağlarda değil global sahada da faaliyet göstermekteyiz. Hızlı ve kaliteli, kişiselleştirilmiş çözümler sunarken, senelerdir sektörde yer almanın getirdiği deneyimlerimizle maliyetlerinizi olabilecek en düşük hale getirmekteyiz.

Deneyimlerimizin getirisi olan tecrübemizi, en son teknolojiyle harmanlayıp proje geliştirme ve yönetim analizi süreçlerimizi de uygulamalarla takip etmekteyiz.

E-ticaret ve Sanal Mağaza Yönetimi Hizmetleri

  • Tedarik zinciri dahilinde hızlıca taşınması gereken, hacimli veya küçük boyutlu her türlü malın tüketiciye sorunsuz şekilde ulaşması için gerekli süreçlerin eksiksiz şekilde planlanması ve başarılı bir şekilde yürütülmesi.
  • Operasyon, yönetim ve süreç modelleme optimizasyonlarının sağlanması.
  • Rafların ve malzemelerin elleçlenmesini sağlayan ekipmanların ve otomasyonların tesis tasarımı dahilinde hazır bulunması ve bu yapı içinde tüm ekipmanların düzenli olarak çalışması.