Teknoloji

Anasayfa Lojistik Depolama Teknoloji

Ulusal Lojistik & Antrepo bünyesinde, depo teknolojileri ve sistemlerinin daima güncel ve yeniliğe açık olması, innovatif vizyonumuzun vazgeçilmezidir.

Sürekli ve hızlı bir tempoda değişen müşteri taleplerine en hızlı ve kaliteli çözümleri sunabilmek için, AR-GE merkezimizdeki tecrübeli ekibimizle yazılımlar ve teknolojiler geliştirmekteyiz. Bu teknolojileri özellikle de depolarımızda otomasyon görevlendirmeleri için kullanmakta ve hata oranını önemli ölçüde azaltmaktayız. İletişimi ön planda tutan anlayışımızla, müşterilerimiz için uygulamalar üzerinden anında bilgi akışı sağlamaktayız.

Ulusal Lojistik & Antrepo’da depo yönetimi teknolojilerimiz;

Depo Yönetim Sistemi (WMS)

Ulusal Lojistik & Antrepo olarak, hizmetlerimizde AR-GE ekibimiz tarafından geliştirilen teknolojileri ve yazılımları kullanmaktayız. Bu sayede müşterilerimiz taleplerini beklenenden kısa sürede yerine getirebilmekte ve kapsamlı alanlarda çözümler üretebilmekteyiz. Gelişmeye açık bu yapımız ile müşterilerimizle kurduğumuz ilişkileri de geliştiriyoruz. Çeşitli yazılımlarla arayüz iletişimi sağlıyoruz.

Portal Uygulamaları

Ulusal Lojistik & Antrepo müşterileri, personellerimiz ile birlikte gerçek zamanlı olarak internet üzerinden gerekli verilere erişebilirler. Bu ekranlar anlık olarak izlenebilmekte ve müşterilerimize kendi kurumsal süreçlerini daha rahat planlama imkanı sunmaktadır. Her iş kolunda mutlak müşteri memnuniyetini benimseyen Ulusal & Lojistik Antrepo, müşterileri tarafından süreç boyunca 7/24 denetlenmeye açıktır.

Malzeme Akış Kontrol Sistemleri (MFS)

Crane, konveyör, sorter, turn table, transfer üniteleri, asansör, pick-by-voice ve benzeri gibi, proje süreçleri boyunca kullanılan her türlü donanım, Ulusal Lojistik & Antrepo çatısı altında yüksek bir uyum içinde çalışmaktadır. Bu sayede üst düzey verimlilik sağlanmaktadır. AR-GE ekibimiz tarafından geliştirilen MFS yazılımları ve depo sistemleriyle bilgi akışı kolay bir şekilde yönetilebilmektedir. Bunun yanısıra, akışın denetlenmesi ve etkin hale getirilmesi de depo sistemleri çözümlerimizle mümkün olmaktadır.

Otomatik Yükleme ve Boşaltma Sistemleri (ASRS)

Otomatik yükleme ve boşaltma sistemlerinin görevi, isminden de anlaşılabileceği gibi, belirli bir yükü daha öncesinden belirlenmiş ve sisteme tanımlanmış adreslerde istiflemek ve istek doğrultusunda yükleri istiflenen yerlerden indirmektir.

Ulusal Lojistik & Antrepo’nun ASRS uygulamaları, müşterilere sayısız faydalar sağlamakla birlikte kaliteden ödün vermeyen yaklaşımımızı bir kez daha ortaya koymaktadır.

ASRS uygulamalarımız sayesinde depolama alanları azalmaktadır. Raflar daha yüksek bir hale gelirken koridor boşlukları gitgide azalmaktadır. Bu sayede, normalde depolanandan kat kat daha fazla ürün istiflenebilmektedir.

Azalan depo alanları, işçilik maliyetlerinin azalmasına da katkıda bulunmaktadır. Otomatik yükleme ve otomatik boşaltma işlemleri sırasında operatörlere ihtiyaç duyulmamaktadır. Depolama sahasında iş kazaları ve doğabilecek diğer riskler başarılı bir şekilde elimine edilmektedir.  Otomatik yükleme ve boşaltma sistemiyle işlem gören ürünlerin işi çok daha kısa bir sürede tamamlanmaktadır.

Dikey Asansör Sistemleri

Dikey Asansör Sistemlerimiz sayesinde, depolanan emtiaların arasındaki boşluk en aza indirgenmekte ve depo alanından tasarruf edilmektedir. Bu otomatik ve kullanışlı sistem sayesinde operatörlerimiz uzun mesafeler yürümek zorunda kalmadan ürünlere ulaşabilmektedir.

Ulusal Lojistik & Antrepo’da Askılı Ürünler için Otomasyon Sistemleri

Ulusal Lojistik & Antrepo’nun bu kolda geliştirdiği otomasyonlar, askılı ürünlerin insan eli değmeden depo içerisinde lokasyon değiştirmesini, depolanmasını ve siparişler doğrultusunda sevkiyat departmanına getirilmesini mümkün kılmaktadır.

Bu sayede askılı ürünlerin depolama ve elleçleme masrafları minimuma inmekte ve siparişler %100 gibi bir oranla doğru olarak işlem görmektedir.

Işıklı Sipariş Toplama Sistemleri

Bu sistem, led ekranlar aracılığıyla ürünlerin adreslerini belirtmekte ve gereken ürün sayısını operatörlerimize bildirmektedir. Bu sayede, ürünlerin toplanma ya da ayrıştırılma aşamasında personelimizin ekipman taşıması gerekmemekte ve iş gücü verimli bir şekilde kullanılmaktadır.

Otomatik Ayrıştırma Sistemleri

Sipariş hazırlama ve iade elleçleme aşamalarında en fazla zamanı ve kaynağı tüketen kısım belirlenen kriterlere göre ayrıştırılma sürecidir. Muazzam bir iş gücüne ihtiyacı olan bu aşamada, Ulusal Lojistik & Antrepo olarak otomasyon uygulamalarına ağırlık vermekteyiz ve ayrıştırmaların otomatik şekilde gerçekleşmesini sağlamaktayız.

Sesli Ürün Toplama

 Ulusal Lojistik & Antrepo’da sipariş toplamakla görevli personelimiz komutların mikrofon ile verilip kulaklık ile gerekli birimlere iletildiği bir sistemle çalışır.Bu sayede hızlı ve kaliteli hizmet anlayışımız doğrultusunda hareket etmiş oluruz.

RF El Terminali

Çalışanlarımızın sistem üzerinden komutlar almasını ve tamamladığı görevleri sisteme girebilmesini sağlamaktadır. Depo Yönetim Sistemlerimize mobil vasıtasıyla ulaşarak depodaki her bir hareket gerçek zamanlı olarak ilerlemesi sağlanır.