Proje Yönetim Mühendisliği

Anasayfa Lojistik Dağıtım Proje Yönetim Mühendisliği

Proje lojistiği ve onun en önemli aşamalarından biri olan proje taşımacılığı ve proje nakliyesi, lojistik faaliyetler için yüksek önem arz etmektedir.

Proje Taşımacılığı ve Proje Lojistiği Nedir?

Lojistik sektöründe, firmalar tarafından üstlenilen her iş aslında birer projedir. Çok çeşitli alanlara ait envai çeşit emtianın başarılı şekilde taşınması, dağıtılması veya depolanması çok titiz bir planlama ile oluşturulan lojistik projelerine bağlıdır. Fakat salt proje kavramından ayrı olarak, “proje taşımacılığı” ve “proje lojistiği”, lojistik sektöründe özel bir nitelik taşımaktadır.

Bu kavramlardan ilki olan “proje taşımacılığı”, belli tip eşyaların taşınma sürecini tanımlamak için kullanılan bir kavramdır. Çok ağır, hacimli, uzun, geniş, havaleli, kısacası gabari dışı tüm materyaller proje taşımacılığı adı altında taşınır. Gabari dışı nesnelere genellikle kamuya veya özel sektöre ait fabrikalarda, madencilik faaliyetlerinde veya inşaat sahalarında rastlanır. Enerji ve benzeri altyapı yatırımlarını gerçekleştirmek için gereken malzemeler, cihazlar ve her türlü donanım da gabari dışı gruba dahildir.

Bir diğer yandan “proje lojistiği” ise, taşımacılığa yönelik bu operasyonlardan ayrı olarak, müşteriler tarafından talep edilen dağıtım, depolama, elleçleme gibi lojistik operasyonların tanımlanmasında kullanılır. Proje lojistiğinde sergilenen tüm lojistik faaliyetler tektir. Yani bu, her projenin kendine has olduğu anlamına gelmektedir.Her bir lojistik proje, kendi operasyonel ihtiyaçlarına yönelik özel bir planlama ve kişiselleştirilmiş bir yol haritası gerektirir. Proje lojistiği kapsamında taşınan malların yedeği bulunmaz ve olası bir hasar ya da zarar durumunda sorumlu firmalar yalnız çok büyük tazminatlar altında kalmayıp, müşterilerini de kaybedebilirler.

Ulusal Lojistik & Antrepo Farkıyla Proje Taşımacılığı ve Lojistiği

Ulusal Lojistik & Antrepo, üstün iletişim becerileri ve iş etiği sayesinde müşterileriyle sürekli bağlantı halinde kalmaktadır. Özellikle de proje taşımacılığı ve proje lojistiği gibi detayların fazlaca önem arz ettiği alanlarda, müşterileriyle devamlı iş birliği içinde kalmakta ve bu sayede taşınacak malzemenin özelliklerini, monte/demonte süreçlerini çok iyi idrak ederek takım çalışmasını bir üst düzeye taşımaktadır.

Ulusal Lojistik & Antrepo, alanında tecrübeli uzman kadrosu sayesinde, lojistik proje taşımalarına dair risk analizlerini en kısa sürede gerçekleştirmektedir. Ortaya çıkabilecek olası kazaların ve kaza sonucu doğabilecek hasarların tahminleri planlama esnasında yapılmakta ve bu olası risklerin gerçekleşme ihtimali sıfıra indirilmektedir. Ulusal Lojistik & Antrepo, proje lojistiği ile taşınan malzemelerin sahip olduğu önemin ve yedeklerinin bulunamayacağının farkındadır. Bundan dolayı her projeye ayakları yere sapasağlam basan bir yaklaşımla başlar, projeyi en üst düzey ciddiyetle icra eder ve en nihayetinde de başarıyla tamamlar.

Ulusal Lojistik & Antrepo’nun Müşteri Memnuniyeti Yaklaşımı

Ulusal Lojistik & Antrepo’nun öncelik listesinin en başında mutlak müşteri memnuniyeti yer almaktadır. Sektörün her alanında müşterilerinin mutluluğunu gözeten Ulusal Lojistik & Antrepo, proje taşımacılığı ve lojistiği dahil olmak üzere hiçbir lojistik alanda müşterileri tarafından emanet edilen emtiaları hasara ya da zarara uğratmaz. Bunların gerçekleşmemesi için planlama sürecinin en başından itibaren detaylı risk analizleri yapar. Ulusal Lojistik & Antrepo, bu yaklaşımıyla birlikte %100 kalite garantisi sunmakta ve müşterilerinin maliyetlerini büyük ölçüde azaltmaktadır.

Ayrıca proje takipleri için özel uygulamalar kullanılmakta ve en son teknolojik gelişmeler sistemlerimize entegre edilmektedir.

Ulusal Lojistik & Antrepo, ileri görüşlü ve kapsamlı, güvenliği ilk sıraya koyan yaklaşımıyla hem ülke çapında hem de global sahada faaliyetlerini sürdürmekte ve müşterilerine en kaliteli hizmeti en uygun bütçeyle sunmaktadır.