Konser Taşımacılığı ve Lojistiği

Anasayfa Lojistik Dağıtım Konser Taşımacılığı ve Lojistiği

Konser taşımacılığı ve lojistiği alanında yürütülen tüm süreçlerin kusursuz performans göstermesi için konser nakliyesi hizmetimizle faaliyet gösteriyoruz.

Konser Taşımacılığı ve Lojistiği Nedir?

Konser gibi müzikal etkinlikler aynı anda binlerce kişinin eğlenebilmesine ve bağ kurabilmesine olanak sağlamaktadır. Her ne kadar konseri veren gruptan veya sanatçıdan ibaretmiş gibi görünse de, konser etkinlikleri başarılı şekilde gerçekleşmek için çok sıkı bir iş birliği gerektirirler. Konser alanındaki dinleyicilerin gördüğü sahnenin ardında, hızlıca ve doğru şekilde halledilmesi gereken karmaşık süreçler, ekip çalışması gerektiren durumlar yer alır.

Konsere dair bu süreçlerin eksiksiz işlemesi için, mekansal altyapı kusursuz bir şekilde planlanmış olmalıdır. Konser alanında  kurulan dev sahne ve platformlardan, kurulum için gerekli müzik aletlerine ve elektronik cihazlara kadar her şey konser lojistiği kapsamında sağlanır. Konser lojistiğinde temel amaç konser için, sahne kurulumu da dahil olmak üzere, gerekli olan tüm müzik enstrümanlarının ve ekipmanların taşınması ve tedarik sürecinin belirtilen tarihler aralığında duraksama ya da gecikme olmadan işlemesidir.

Ulusal Lojistik & Antrepo Farkıyla Konser Taşımacılığı ve Lojistiği

Ulusal Lojistik & Antrepo, hem Türkiye’nin hem de dünyanın önde gelen sanatçılarının düzenlediği büyük konser etkinliklerinde sahne ve platform ekipmanlarının lojistik süreçlerini başarıyla üstlenmiştir ve üstlenmeye devam etmektedir.

Ulusal Lojistik & Antrepo, geniş vizyonu sayesinde konser lojistiği süreçlerini yalnızca yerel sahada değil uluslararası alanda da üstünlükle yönetmektedir.

Bütün konser ekipmanlarının taşınması, hasar görmeden güvenli bir şekilde yurt dışına çıkarılması, gümrüklenmesi, tüm bunlar için gerekli özel yol ve taşımacılık izinlerinin alınması, taşınan ekipmanların konser alanına sevk edilmesi gibi önemli süreçler Ulusal Lojistik & Antrepo’nun deneyimli uzman kadrosu sayesinde en iyi şekilde işlemektedir.

Sahne kurulumları, saha içi lojistik sistemi sayesinde bizzat Ulusal Lojistik tarafından yönetilmektedir.

Konser Lojistiği Alanında Ulusal Lojistik & Antrepo Faaliyetleri

Ulusal Lojistik & Antrepo, henüz geçtiğimiz senelerde büyük bir konser etkinliğinin gerçekleşmesine katkıda bulunmuştur. Bu etkinliğin hazırlık süresi boyunca devasa sahne kurulumlarını gerçekleştirmek için 15 adet forklift, 8 adet 50 tonluk vinç ve 6 tane kamyon görevlendirmiştir.

Çalışmalar yoğun bir şekilde sürdürülmüş ve toplamda iki vardiyadan oluşan, günlük 16 saatlik çalışmaların bir getirisi olarak sadece dokuz gün içinde her şey tamamlanmıştır. Konser alanına taşınan ve bunun için 105 adet tır gerektiren sahne ve platform ekipmanları, konser bitiminde yine Ulusal Lojistik & Antrepo tarafından titizlikle sökülmüş ve yurt dışına sevk edilmiştir. Bu yoğun tempo süresince toplamda 48 kişilik bir ekibe ihtiyaç duyulmuştur.

Ulusal Lojistik & Antrepo’nun İlkeleri ve Uluslararası Lojistik Faaliyetleri

Ulusal Lojistik & Antrepo, uzun senelerdir sektörde varolmanın bir getirisi olarak, geniş alanları kapsayan lojistik süreçler konusunda iş ortaklarına en iyi hizmeti sunmaktadır ve bunu değerli bilgi birikimine, tecrübesine dayanarak gerçekleştirmektedir. Bu alandaki güvenilir deneyimlerinin neticesinde, hem ülkemizde hem de dünyada faaliyet göstermektedir.

Senelerin birikimi olan bu tecrübenin şirket içinde de kollektif bir şekilde paylaşıldığı Ulusal Lojistik & Antrepo, deneyimlerini son teknoloji ürünü sistemlerle harmanlamakta ve bu sayede proje geliştirme ve süreç yönetim analizi uygulamalarını en verimli şekilde kullanmaktadır. Tecrübe ve teknolojinin bu kârlı buluşması, maliyeti inanılmaz derecede düşürmekte ve çözümleri hızlandırmaktadır.

İleri görüşlü ve bütüncül yapısı sayesinde, Ulusal Lojistik & Antrepo attığı her adımı global bazda düşünerek atmaktadır.

Ulusal Lojistik & Antrepo’nun tüm süreçleri boyunca en çok önem verdiği şey %100 kaliteli hizmet sağlamak ve mutlak müşteri memnuniyeti güvencesini her daim canlı tutmaktır.