AR-GE

Anasayfa Lojistik AR-GE

Ulusal Lojistik & Antrepo olarak, Sanayi 4.0 devrimine yönelik sağlam ve ilerici adımlar atmakta ve her bir iş kolunda kusursuzluğu hedeflemekteyiz.

Evrilen çağ ve sektör dinamiklerine en yüksek uyumu sağlayarak, müşterilerimize ve iş ortaklarımıza eksiksiz ve kaliteli bir hizmet sunma anlayışıyla hareket ediyoruz; her adımımızı daima ileriyi düşünerek ve olası şartları gözeterek atıyoruz.

Sanayi 4.0 ve Lojistik

Sanayi 4.0 devrimiyle birlikte, lojistik sektöründe her bir iş koluna direkt uygulanabilecek gelişmeler ortaya çıkmaktadır. Gelişen teknolojiyle birlikte, bu gelişmeler hız kesmeden yenilenmeye devam etmektedir.

Düşük maliyetli ve tasarım açısından oldukça tatmin edici akıllı depolar gitgide bir vazgeçilmez haline gelmektedir. Bunun yanısıra, tedarik zinciri yönetim süreçlerini olabilecek en kolay hale getiren yazılımlar, devamlı kontrol edilebilir ve izlenebilir yapılarıyla anında müdahale imkanı sunmaktadır. Bunların her biri için, en son teknolojiye uygun bir altyapı gerekmektedir.

Risk yönetimi konusunda da oldukça başarılı ilerlemeler kaydedilmiştir. Güvenlik zaafiyetleri, akıllı sistemler sayesinde bir bir ortadan kaldırılmakta, olası riskler anında hesaplanabilmekte ve kriz anlarında bile %100 kontrol edilebilen teknolojiler geliştirilmektedir. Çağımızda altın değerine ulaşan veriler ve veri depolama yazılımları sayesinde, her bir hizmet koluna özel uygulamalar sağlanabilmektedir.

Ulusal Lojistik & Antrepo, vizyoner ve inovatif duruşuyla bu gelişmeleri çok yakından takip etmekte ve uygulamaya koymaktadır.

Ulusal Lojistik & Antrepo AR-GE Merkezi ve Lojistik 4.0

Ulusal Lojistik & Antrepo’nun AR-GE merkezinde, Sanayi 4.0 çağının gelişmelerine öncelik verilerek belirli incelemeler ve pilot uygulamalara yer verilmektedir. Nesnelerden ve nesnelerin algılanmasıyla elde edilen veriler sayesinde, son derece gerekli bilgiler ve çıkarımlar elde edilmektedir. Verilerin sağladığı bu öğrenim doğrultusunda, kendi kendine %100 isabetli kararlar verebilen teknolojiler geliştirmek için sıkı bir çalışma süreci takip edilmektedir.

Sanayi 4.0 devriminin bir getirisi olan IoT’yi (Internet of Tools), yani Nesnelerin İnterneti’ni en efektif biçimde kullanma hedefiyle, yürütülmekte olan iş süreçlerinin entegrasyonu sağlanmakta ve cihazlar arası bir ağ kurularak bulut depolama teknolojilerine ağırlık verilmektedir.

Bulut teknolojilerine dair ve simülasyon ve robotik sistemlere yönelik yapılan çalışmalar, Ulusal Lojistik & Antrepo’nun Ar-Ge uygulamaları kapsamında Lojistik 4.0 olarak yerini almıştır.

Ulusal Lojistik & Antrepo’nun AR-GE Misyonu

Güçlü ve veriye dayalı bilimsel yaklaşımların en üst düzey öneme sahip olduğu AR-GE merkezimizde, teknolojik entegre süreçlerini tüm değer zincirleri üzerinde faaliyete geçirmeye öncelik veriyoruz.

Bu çalışmalarımızla, sektöre yön veren yeniliklerde lider olmayı ve inovatif servisler yaratmayı misyonumuz olarak görüyoruz.

Ulusal Lojistik & Antrepo AR-GE Altyapımız

Ulusal Lojistik & Antrepo olarak AR-GE Merkezimizde yürüttüğümüz çalışmalar depo yönetimi, temel gümrükleme hizmetleri ve bu hizmetlerin geliştirilmesi, dağıtım ağlarının kusursuz şekilde tasarlanması ve araç rotalamaları, fiyatlandırma aşamasının hızlandırılması, süreç analizi, kalite yönetimi, kapasite planlamaları, kullanışlı tesis tasarımları ve yatırım planlamaları üzerine yoğunlaşmaktadır.

Ulusal Lojistik & Antrepo’nun deneyimli AR-GE takımı, kapsamlı süreç planlamasına yönelik tüm yetkinliklerin ve yeniliklerin hep birlikte ve eksiksiz bir uyum içerisinde kullanıldığı bir çalışma disiplini benimsemektedir.

Ulusal Lojistik & Antrepo’nun Lojistik Sektörüne Özel AR-GE Çözümleri

Her bir iş kolundan kapsamlı iş ortaklarımızla yürüttüğümüz iş birlikleri ile farklı alanlarda sayısız AR-GE faaliyetlerinde bulunmaktayız.

Bu faaliyetlerimiz arasında optimizasyon ve rota planlama, 3D yükleme modelleri, yük ve ağ optimizasyonuna yönelik yenilikçi çözümler; depo yönetimi, sevkiyat ve dağıtım aşamaları için geliştirdiğimiz iş modelleri; otomasyon sistemleri tasarlama; ürün ve sipariş hazırlama ve paketleme süreçlerinin yapılandırılması; sipariş yönetimine dair yazılım geliştirmeleri ve talep yönetimine özel sistem tasarımları önceliklerimiz olarak yer almaktadır.